Vremea se răcește în București săptămâna viitoare


Meteorologii au anunțat că, în săptămâna următoare, vremea va suferi o răcire semnificativă în București. Temperaturile maxime vor scădea la valori cuprinse între 13 și 14 grade marți, 4 noiembrie.
Luni, 3 noiembrie, regimul termic va continua să fie caracterizat de valori mai ridicate decât cele normale pentru începutul lunii noiembrie. În timpul zilei, cerul va fi variabil, cu nebulozitate joasă stratiformă și ceață în primele ore. Noaptea, cerul se va înnora și temporar va ploua. Vântul va sufla slab până la moderat, iar temperatura maximă va atinge 19-20 grade, în timp ce minima va fi de 8-10 grade.
Marți, 4 noiembrie, vremea se va răci, ajungând la valori normale pentru această dată. Se așteaptă ploi temporare, mai ales în timpul zilei, iar vântul va continua să fie slab până la moderat. Temperatura maximă va fi de 13-14 grade, iar minima se va situa în jurul valorii de 8 grade.
Miercuri, 5 noiembrie, vremea va deveni predominant frumoasă, cu o ușoară încălzire. Cerul va fi variabil, cu înnorări în primele ore ale zilei, iar vântul va sufla în general slab. Temperaturile maxime vor varia între 14 și 16 grade, iar cele minime vor fi de 3-5 grade. Noaptea, există condiții de ceață.
În perioada 6-9 noiembrie, vremea va fi normală din punct de vedere termic. Dimineața și noaptea, probabilitatea de apariție a norilor joși și a ceții va crește, conform prognozelor ANM.
Pentru a oferi cele mai bune experiențe, folosim tehnologii precum cookie-urile pentru a stoca și/sau accesa informații despre dispozitiv. Consimțământul pentru aceste tehnologii ne va permite să procesăm date precum comportamentul de navigare sau ID-urile unice pe acest site. Neconsimțământul sau retragerea consimțământului pot afecta negativ anumite caracteristici și funcții.