⏱ 1 min de citit
Fântânile muzicale din Parcul IOR au fost repuse în funcțiune și oferă spectacole de apă, lumini și muzică, a comunicat Primăria Sectorului 3.
Fântânile funcționează zilnic cu jocuri de apă începând cu ora 12:00. De joi până duminică, seara, sunt programate câte două spectacole speciale de lumini și muzică.
Programul spectacolelor serale este: în iunie la orele 21:30 și 22:30, în iulie la orele 21:45 și 22:30, în august la orele 21:00 și 22:00, iar în septembrie și octombrie la orele 20:00 și 21:00.
Fiecare spectacol durează aproximativ 30 de minute. Jeturile de apă, luminile colorate și muzica sunt sincronizate într-o coregrafie.
Spectacolele vor continua până în luna octombrie 2026, a precizat instituția.
În paralel, se lucrează la repunerea în funcțiune a fântânilor din Parcul Teilor. Lucrările de mentenanță și setare a coregrafiilor sunt în desfășurare.