⏱ 1 min de citit
Societatea de Transport București (STB) a anunțat pe 1 mai 2026 câștigătorii lunii aprilie din cadrul inițiativei „Călătoria Culturală cu STB”, care oferă invitații duble la instituții culturale și sportive. 132 de deținători de abonamente metropolitane au câștigat premii.
STB a precizat că toți câștigătorii au fost informați prin e-mail. Lista completă a câștigătorilor poate fi consultată pe site-ul oficial al companiei, la adresa stb.ro/tombola,castigatori.
Ridicarea premiilor se face direct de la casele de bilete ale instituțiilor partenere, pe baza actului de identitate, a comunicat STB. Programul instituțiilor partenere este disponibil la adresa stb.ro/tombola,cultural.
Înscrierea pentru extragerea lunii mai este deschisă până pe 24 mai 2026, ora 24:00, la adresa stb.ro/tombola,inscriere. Pot participa deținătorii de abonamente STB metropolitane lunare, semestriale sau anuale, inclusiv cele integrate cu metroul.
Extragerea pentru luna mai va avea loc pe 25 mai 2026, a anunțat STB.