⏱ 1 min de citit
Primăria Sectorului 3 a propus modificări la regulamentele Grădiniței de Vară și Școlii de Vară prin care copiii care înregistrează absențe nemotivate nu vor mai putea fi înscriși niciodată la aceste programe, a anunțat primarul Robert Negoiță.
Propunerea include și amendarea părinților care nu asigură prezența copiilor înscriși la programele de vară organizate de Primăria Sectorului 3.
Măsura are ca obiectiv evitarea ocupării locurilor de către copiii înscriși care nu participă efectiv la activități, a precizat primarul.
Propunerea a generat dezbateri între părinții din Sectorul 3 și administrația locală cu privire la condițiile de participare la programele Grădinița de Vară și Școala de Vară.