Utile

Primăria Sectorului 3 montează rampe de acces la blocuri

1 min de citit

Primăria Sectorului 3 derulează un program de montare a rampelor de acces și refacere a treptelor la intrările în blocuri, a anunțat primarul Robert Negoiță. Lucrările se execută la solicitarea Asociațiilor de Proprietari, fără costuri pentru acestea.

Rampele și treptele sunt produse în stația de prefabricate a Primăriei Sectorului 3, iar montajul este realizat de echipele instituției, a precizat Negoiță. După instalarea rampelor, echipele din teren execută lucrări de reparații în zona în care s-a intervenit.

Primăria prioritizează cererile din adresele unde există persoane cu încadrare în grad de handicap, a comunicat primarul. Asociațiile de Proprietari care depun cereri trebuie să atașeze certificatele de handicap, dacă este cazul.

Citește și