Utile

Primăria Sectorului 2 a recepționat lucrări de reabilitare la blocuri

1 min de citit

Primăria Sectorului 2 a recepționat astăzi lucrările de reabilitare la mai multe blocuri din sector, a comunicat primarul Rareș Hopincă.

Primarul a declarat că a discutat personal cu reprezentanții asociațiilor de proprietari pentru a verifica dacă remedierile solicitate sunt realizate la timp de către constructori.

Hopincă a precizat că lucrarea de pe strada Victor Manu nr. 44, din zona Vatra Luminoasă, a fost finalizată. Blocul are regim redus de înălțime, iar arhitectura și specificul clădirii au fost conservate, a adăugat acesta.

Primăria Sectorului 2 va finaliza în curând primele blocuri cu cărămidă aparentă, inspirate din Halele Centrale Obor, a anunțat primarul.

Administrația locală continuă investițiile în creșterea eficienței energetice și în îmbunătățirea aspectului clădirilor din Sectorul 2, a comunicat Hopincă.

Citește și