Utile

Poliţiştii au salvat un bărbat rănit cu cuţitul în Sectorul 6

1 min de citit

Poliţiştii Direcţiei Generale de Poliţie a Municipiului Bucureşti au salvat un bărbat care se rănise cu un cuţit şi ameninţa că se omoară, a comunicat Biroul de presă al DGPMB.

În momentul intervenţiei, bărbatul prezenta tăieturi la nivelul corpului şi manifesta un comportament extrem de agitat, a precizat DGPMB. Poliţiştii au purtat un dialog permanent cu acesta şi au reuşit să îl liniştească, împiedicându-l să recurgă la un gest extrem.

Poliţiştii, cu sprijinul jandarmilor aflaţi la intervenţie, i-au acordat imediat primul ajutor, exercitând manevre pentru oprirea sângerării şi monitorizând permanent starea bărbatului până la sosirea echipajului medical, a transmis DGPMB.

Bărbatul a fost preluat de un echipaj de ambulanţă şi transportat la spital pentru îngrijiri medicale de specialitate.

Cercetările sunt continuate de către poliţişti din cadrul Secţiei 22 Poliţie, sub supravegherea Parchetului de pe lângă Judecătoria Sectorului 6, a informat DGPMB.

Citește și