Utile

Poliția a tras focuri de armă pentru prinderea a doi tineri cu droguri

1 min de citit

Poliția București a folosit armamentul din dotare pentru somarea și prinderea a doi tineri bănuiți că dețineau substanțe susceptibile a avea efecte psihoactive, în urma unei urmăriri desfășurate pe mai multe străzi din Capitală.

Direcția Generală de Poliție a Municipiului București (DGPMB) a precizat că incidentul a avut loc după ce polițiștii au observat comportamentul suspect al celor doi tineri.

Urmărirea s-a desfășurat pe mai multe străzi din București, oamenii legii folosind armamentul din dotare pentru somarea unuia dintre suspecți.

La finalizarea intervenției, polițiștii au găsit asupra celor doi tineri o pungă cu substanțe susceptibile a avea efecte psihoactive.

DGPMB nu a comunicat detalii suplimentare privind identitatea suspecților sau circumstanțele exacte ale urmăririi.

Citește și