Utile

Manifestații la București și Oradea în susținerea premierului Bolojan

1 min de citit

Sute de persoane s-au adunat duminică seară în fața sediului Guvernului din București pentru a-l susține pe premierul Ilie Bolojan.

Peste 5.000 de persoane au ieșit duminică seară în centrul municipiului Oradea pentru a-l susține pe premier, fost primar al orașului.

Manifestațiile au avut loc cu două zile înainte de supunerea la vot în plenul Parlamentului a moțiunii de cenzură inițiate de PSD și AUR.

Moțiunea critică măsurile și reformele adoptate de Guvernul Bolojan, precum și planul de eficientizare a companiilor de stat, considerat o intenție de vânzare frauduloasă a averii statului.

Participanții la manifestații și-au exprimat convingerea că premierul poate schimba lucrurile în bine în România și că sunt necesare sacrificii, inclusiv financiare, pentru depășirea situației de criză.

Citește și