⏱ 1 min de citit
Echipajele medicale au gestionat 15 cazuri medicale până la ora 20:00 la concertul susținut de MAX KORZH la Arena Națională, a comunicat Inspectoratul pentru Situații de Urgență București-Ilfov (ISUBIF).
Niciuna dintre persoanele asistate nu a necesitat transport la spital, a precizat ISUBIF. Cele mai multe intervenții au fost pentru lipotimie, excoriații și acuze la nivelul membrelor inferioare.
În interiorul stadionului au fost amplasate echipaje medicale SMURD și de intervenție pentru stingere, în zonele de acces, evacuare, scenă și sectoarele de tribune.
În urma momentului pirotehnic pregătit de organizator în deschiderea evenimentului, s-au aprins materiale combustibile care făceau parte din recuzita echipei artistului, a anunțat ISUBIF. Flacăra a fost stinsă cu stingătoare de pompierii ISUBIF din dispozitiv, fără a fi pusă în pericol desfășurarea evenimentului sau integritatea spectatorilor.